MOW Borowie Mistrzem Polski w tenisie stołowym!!!

W dniach 5-7 kwietnia we Włocławku odbyły się XXXIV Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Tenisie Stołowym. Reprezentacja MOW Borowie po raz trzeci z rzędu wywalczyła tytuł mistrzowski.

Do Włocławka na zawody przybyły najlepsze drużyny tegorocznych rozgrywek wyłonione w eliminacjach na terenie całej Polski: Babimost, Malbork, Gostchorz, Rudy, Kielce i Mrowiny oraz gospodarze – Włocławek oraz Mistrzowie Polski z 2018 roku – MOW Borowie.

Reprezentację Borowia stanowili: Miłosz Olejnik, Krystian kaptur, Daniel Kępa i Michał Łopato pod opieka trenera Roberta Barańskiego i wychowawcy Andrzeja Cyrnego.

Pierwszy mecz nasza drużyna przegrała z Włocławkiem 2:3, ale następne były już tylko zwycięskie: 4:1 z Kielcami, Gostchorzą i Rudami, 5:0 z Mrowinami i Malborkiem oraz 3:2 z Babimostem, co dało efekt końcowy w postaci mistrzowskiego tytułu i złotych medali w turnieju drużynowym. Borowie wyprzedziło Babimost i Gostchorz.

Dodatkowo w turnieju indywidualnym brązowy medal wywalczył Miłosz Olejnik, który w drodze do medalu, tak się złożyło, wyeliminować musiał wszystkich swoich kolegów z drużyny.