MOW Borowie znów Mistrzem Polski!

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Borowiu po raz drugi w tym roku potwierdzili swoją piłkarską dominację zdobywając drugie mistrzostwo Polski, wcześniej bowiem w kwietniu wygrali Mistrzostwa Polski MOW na hali.

Tym razem złote medale na ich szyjach zawisły po rozegraniu w dniu 31 maja br.  turnieju finałowego XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w piłkarskich „6”  na boiskach trawiastych w Puławach. Prowadzona przez  Pana Łukasza Mikulskiego kadra wygrywając wszystkie pięć meczy nie pozostawiła wątpliwości, który z ośrodków wychowawczych jest najlepszy w piłkę nożną. Borowiacy pokonali zatem kolejno MOW Debrzno 2:1, MOW Nysę 2:1, MOW Kalety 6:0, MOW Rudy 1:0 i MOW Puławy 3:1.

Do tego zespołowego tryumfu dołączyły jeszcze 2 nagrody indywidualne: król strzelców Michał Łopato z 8 trafieniami i najlepszy bramkarz Patryk Chowaniec.

Wielkie gratulacje za podwójna piłkarską koronę dla chłopaków, trenera, wychowawców i Dyrekcji ośrodka za te sukcesy sportowe, które niewątpliwie pomagają w procesie resocjalizacji wychowanków i sprawiają, że o gminie Borowie i powiecie garwolińskim dobrze słychać w całej Polsce.