Spotkanie wigilijne

Od początku funkcjonowania naszego ośrodka największą coroczną uroczystością jest spotkanie wigilijne w naszym MOW-ie. Ten wyjątkowy wieczór, który celebrujemy zawsze tuż przed przepustkami świątecznymi, jest okazją do oddania hołdu Bożej Dziecinie, która przychodząc na ziemię zbawia świat. Jest także okazją do tego, by cała nasza wspólnota – dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy i młodzież wraz zaproszonymi gośćmi – mogła doświadczyć tej swoistej magii świąt oraz kultywować staropolska tradycję wieczerzy wigilijnej.

Na początku naszej uroczystości miało miejsce przedstawienie pokazujące walkę dobra ze złem w wykonaniu oczywiście naszych wychowanków – no i oczywiście dobro wygrało. Były potem życzenia od naszego pana Dyrektora Zbigniewa Karwowskiego oraz od naszego Ks. Proboszcza i Pana Wójta Wiesława Gąski. Niespodzianką był występ chłopaków z piosenką przygotowaną przez siebie a dotyczącą wartości jakie daje im wychowanie w borowieckim ośrodku.

Przed uroczysta kolacją została odczytana Ewangelia, odmówiliśmy modlitwę i nastąpił czas na indywidualne składanie sobie życzeń przy łamaniu się opłatkiem. Z życzeniami dojechał także Z-ca Przewodniczącego Rady Powiatu Garwolińskiego Pan Kazimierz Sionek oraz nasz Pan Doktor Edward Dąbrowski. Nie zabrakło także całej naszej dyrekcji w osobach Pani Teresy, Marcina, Marka i wspominanego wcześniej Zbigniewa Karwowskich.

Biesiadowanie przy pięknie świątecznie wystrojonej sali, przy suto zastawionych stołach z potrawami przygotowanymi przez nasze panie kucharki, umilały dźwięki kolęd oraz prezenty od dyrekcji. Tak zaczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia Roku Pańskiego 2019, by je kontynuować w naszych rodzinnych domach i z nowym rokiem powrócić do naszego drogiego MOW-u.