Nasz Wychowawca Łukasz Mikulski Sportowcem Powiatu Garwolińskiego!!!

Podczas tradycyjnego, już XVIII Balu Mistrzów Sportu w Hotelu Sulbin pod Garwolinem, Łukasz Mikulski został ogłoszony Sportowcem Powiatu Garwolińskiego za rok 2019. Przez ostatni miesiąc na łamach portalu Wirtualny Garwolin, za pośrednictwem SMS i portalu społecznościowego Centrum Sportu i Kultury mieszkańcy oddawali głosy na swoich faworytów. Te po uwzględnieniu wagi punktowej dały ostateczne wyniki.

            Nasz wychowawca ten zaszczytny tytuł zdobył za osiągnięcia jako zawodnik brazylijskiego jiu-jitsu. Osiągnął historyczny wynik zdobywając aż 47% wszystkich oddanych głosów w plebiscycie dystansując swoich rywali reprezentujących popularne dyscypliny sportowe takie jak: lekkoatletyka, taniec, gimnastyka, beach soccer, siatkówka i badminton.

Pan Łukasz zaledwie dwa lata temu rozpoczął trenowanie brazylijskiego jiu-jitsu, a już osiągnął wielkie sukcesy. Trenowany przez międzynarodowego medalistę Kubę Witkowskiego w klubie Watson Otwock Team. W samym tylko roku 2019 zdobył następujące laury: Mistrzostwa Polski federacji ADCC w dwóch kategoriach, Mistrzostwo Polski Submission Fighting EBI Rules Radom 2019, Międzynarodowe Mistrzostwo Litwy. Zwyciężył także w swojej kategorii w Grand Prix Polski w Mińsku Mazowieckim oraz zdobył srebrny medal w Pucharze Polski Federacji ADCC. Jego marzeniem jest wystąpienie w Mistrzostwach Europy w Rzymie. Łukasz łączy udanie swoją karierę sportową z pracą zawodową wychowawcy w naszym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Borowiu, gdzie pracuje jako wychowawca młodzieży i trener drużyny piłkarskiej, z którą wielokrotnie zdobywał tytuły Mistrzów Polski MOW.

Sam po odebraniu zaszczytnego tytułu sportowca roku powiedział dla portalu Wirtualny Garwolin: „Jestem zaskoczony wynikiem plebiscytu. Dwa lata temu, kiedy rozpoczynałem przygodę z jiu-jitsu, nie przypuszczałem, że teraz będę w tym miejscu z takim wyróżnieniem. Na pewno nie przestanę w wysiłku na treningach, aby być jeszcze lepszym. Sukces dedykuję przede wszystkim mojej żonie, która znosi moje treningi oraz wszystkim kolegom”.

Gratulujemy Panu Łukaszowi i razem z nim się cieszymy tym sukcesem i życzymy kolejnych tytułów mistrzowskich zarówno na kanwie europejskiej w sztukach walki jak i tych piłkarskich z nami!!!