XIX Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych na boiskach trawiastych.

W dniu 8 czerwca odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych na boiskach trawiastych w Puławach.

Prowadzona przez trenera Łukasza Mikulskiego drużyna po raz kolejny nie pozostawiła wątpliwości, który z ośrodków wychowawczych jest najlepszy. Kadra po raz drugi w tym roku zdobyła tytuł Mistrza Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, bowiem  na początku kwietnia wygrali Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych na hali.

W finałach mistrzostw udział wzięły 4 drużyny wyłonione w czasie eliminacji. Borowiacy pokonali zatem kolejno: Kamionek Wielki 4:1, Gostchorz 0:0, Kolonia Ossa 1:0, Puławy 6:1, Jaworze 2:1.

W wyniku rozegranych meczy ustalona została ostateczna kolejność:

  1. MOW Borowie – 13 punktów,
  2. MOW Gostchorz – 9 punktów
  3. MOW Kamionek Wielki – 7 punktów
  4. MOW Kolonia Ossa – 6 punktów
  5. MOW Jaworze – 4 punkty
  6. MOW Pulawy – 3 punkty.

Skład zwycięskiej drużyny z Borowia to: Adrian Czarnocki, Beniamin Gawiński, Mateusz Białek (król strzelców turnieju – zdobywca 8 goli), Bartek Giergun, Oskar Strzelecki, Karol Pawelko, Sebastian Zawadzki, Patryk Kwaśniak, Norbert Rejsner-Gerc, Kacper Redas i Konrad Iłowski

Wielkie gratulacje dla drużyny, Dyrekcji ośrodka, a przede wszystkim dla trenera Łukasza Mikulskiego, który wkłada wiele pracy i serca. Zaangażowanie w sport przekuwa w sukcesy wychowawcze chłopaków z borowieckiego MOW-u.