Trening z Fundacją Z Ławki Rezerwowych

22 maja, w słoneczne środowe popołudnie wychowankowie naszego ośrodka brali udział w treningu zorganizowanym przez Fundację Z Ławki Rezerwowych. Głównym celem fundacji jest pokazanie młodym ludziom, że pomimo życiowego falstartu wciąż mogą realizować swoje marzenia i pasje. Chcą pomagać osiągać życiowe cele. Ich  misją jest pomoc w odzyskaniu wiary w siebie. Sport jest doskonałym narzędziem do resocjalizacji.

Pierwszym etapem spotkania był trening mentalny. Nasi goście opowiedzieli naszym wychowankom o trudach swojego życia, które też nie było usłane różami. Ważnym przekazem było, przesłanie mówiące o tym, że: „Mimo, że życie wyrzuciło ich  na ławkę rezerwowych, odsunięto od gry, skazało na nieistnienie, banicję. Ale  mają się nie poddawać! Trenować, walczyć o to, by znowu zagrać w pierwszym składzie na boisku życia.” Świadectwem naszych gości jest też ciężka praca, stawianie sobie nowych wyzwań, do czego też zachęcali naszych wychowanków, a także do pracy nad sobą. W drugim etapie treningu, chłopcy wzięli udział w intensywnej  rozgrzewce oraz meczu. Po blisko 2 godzinnym wysiłku był czas na wspólne zdjęcia, rozmowy.  Wychowankowie przeżyli wspaniałą przygodę.

Z całego serca dziękujemy Fundacji Z Ławki Rezerwowej  za przybycie i zorganizowanie treningu.  Serdecznie zapraszamy raz jeszcze!