Jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski w Borowiu

Jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski w Borowiu

40 meczy na dwóch halach w Borowiu i w Górznie wyłoniło w dniu 1 kwietnia 2023 r. nowego Mistrza Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej.

W tym dniu podzielona na dwie grupy rywalizowała młodzież z 13 ośrodków wychowawczych z całej Polski. Mistrzostwa odbywały się pod honorowym patronatem: Pani Wiceminister Sportu i Turystyki Anny Krupki, Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, Starosty Garwolińskiego Mirosława Walickiego i Wójta Gminy Borowie Wiesława Gąski oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Patronat medialny nad Mistrzostwami objęła TV Republika, Katolickie Radio Podlasie, Tygodnik Echo Katolickie oraz portale regionalne: Podlasie24, eGarwolin, KurierGarwoliński, WirtualnyGarwolin.

Mistrzostwa otworzył ich Gospodarz i główny organizator Dyrektor MOW w Borowiu i Woli Rowskiej Zbigniew Karwowski w obecności zaproszonych gości: Posła Grzegorza Woźniaka, Starosty Mirosława Walickiego, Wójta Wiesława Gąski Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Borowie Marzeny Nowak oraz Iwony Kurowskiej – nowej posłanki elekt na Sejm RP. Nad przebiegiem rozgrywek czuwali: Tomasz Majczyna oraz Krzysztof Stanikowski, a w organizację i przebieg zaangażowani byli pracownicy ośrodka wychowawczego z Borowia.

Rozgrywki grupowe wyłoniły pary półfinalistów, w których MOW Borowie uległ reprezentacji MOW Wola Rowska 0:1, a MOW Kolonia Ossa pokonał MOW z Gotchorzy 2:1. W finale B w walce o brązowy medal w regulaminowym czasie padł wynik 1:1, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero po długim konkursie rzutów karnych trzecie miejsce zajęła ekipa z Borowia. W finale Wola Rowska pokonała 1:0 Kolonię Ossę.

W wyniku całodziennych rozgrywek ostateczna klasyfikacja turnieju MOW-ów wyglądała następująco:

 1. Wola Rowska – Mistrz Polski
 2. Kolonia Ossa
 3. Borowie
 4. Gostchorz
 5. Gołotczyzna
 6. Lidzbark Warmiński
 7. Puławy
 8. Włocławek
 9. Trzciniec
 10. Trzebież
 11. Warszawa – Barska
 12. Jaworze
 13. Lubaczów

W gali zakończenia Mistrzostw dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe dla najlepszych piłkarzy wręczali: poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta Marek Ziendalski, wójt Wiesław Gąska oraz dyrektor Zbigniew Karwowski.

Wyróżnienia wraz ze statuetkami i nagrodami otrzymali także: Najlepszy Bramkarz – Adrian Czarnocki z Borowia, Król Strzelców – Paweł Roróg z Włocławka oraz MVP Mistrzostw – Tomasz Cichocki z Kolonii Ossa.

XX Jubileuszowe Mistrzostwa po raz piąty odbywały się w Borowiu. Nowy Mistrz Polski odjechał z Borowia także z okazałym Pucharem Przechodnim Wójta Gminy Borowie Wiesława Gąski, który będzie w jego posiadaniu do kolejnych Mistrzostw. A tegoroczne nie mogłyby się odbyć bez finansowego wsparcia dyrektora Zbigniewa Karwowskiego, posła Grzegorza Woźniaka, starosty Mirosława Walickiego oraz wójta Wiesława Gąski, za co w imieniu organizatorów oraz przede wszystkim zadowolonej młodzieży dziękujemy!

Halowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej. Zobacz kiedy i dla kogo – TV Republika https://tvrepublika.pl/Halowe-Mistrzostwa-Polski-w-Pilce-Noznej-Zobacz-kiedy-i-dla-kogo,145045.html